RISI në MerrJep.al - Shërbimi i Transportit: projekti që do të ndryshojë mënyren e të bërit tregti online
RISI në MerrJep.al - Shërbimi i Transportit: projekti që do të ndryshojë mënyren e të bërit tregti online

MerrJep.al pa një nevojë në tregun shqiptarë dhe në verën e vitit 2008 lançojë atë që do të ishte platforma e parë e reklamimit digjital në Shqipëri. MerrJep.al është platforma e parë që i lejon shqiptarëve të blejnë, të shesin dhe shkëmbejnë produktet e tyre.
 
Publikimi i tij u shoqërua nga një sukses i madh dhe numri i vizitorëve vjen çdo ditë në rritje. 
 
Përmes faqes së web-it të MerrJep-it bizneset mund të krijojnë dyqanin e tyre online dhe t’i prezantojnë produket e tyre me rreth 1 000 000 klientë potencial nga e gjithë Shqipëria. Nuk kemi menduar vetëm për bizneset, por kushdo që ka një produkt që nuk i duhet më, mund ta postoj FALAS në platformën tonë dhe për fare pak kohë mund ta shesi apo shkëmbejë atë. 
 
Tani pas 15 vitesh punë dhe sukses në ndërmjetësimin e miliona shitësve dhe blerësve në tregun shqiptar, MerrJep prezanton shërbimin e ri të transportit.

Çfarë duhet të dini për Shërbimin e Transportit të MerrJep?

Shërbimi i Transportit është një mënyrë shumë e lehtë për të bërë transportit e produkteve tuaja. Me anë të disa hapave shumë të thjeshta ju do të keni mundësi të shisni më shumë, më shpejt. Ju mund të postoni: telefona në shitje, biçikleta në shitje, pjesë këmbimi në shitje apo dhe aksesorë të ndryshëm. Jo vetëm që ju mund të shisni në MerrJep por dhe të blini produkte që ju duhen. 

Si funksionon? 

Ky shërbim është ndërtuar që të jetë shumë i lehtë në përdorim si për shitësin ashtu dhe për blerësin mjafton të keni një llogari në MerrJep. 
Nëse ju jeni blerësi:
1. Futuni në llogarinë tuaj dhe klikoni “Blej me dërgesë”.
2. Plotësoni të dhënat tuaja dhe klikoni “Konfirmo” për të dërguar ofertën.
3. Pasi oferta të jetë pranuar nga shitësi ju do të merrni një e-mail/SMS më kodin e gjurmimit të porosisë. 
4. Prisni të kontaktoheni nga kompania e transportit për të programuar mbërritjen e produktit. Korrieri do t'ju jap mundësinë që të kontrolloni nëse produkti përmbush pritshmëritë tuaja. 
Nëse ju jeni shitësi: 
1. Prisni për oferta nga blerës të interesuar për produktet tuaja.
2. Konfirmoni ofertën ose nëse nuk jeni dakort refuzojeni atë duke i dërguar blerësit një mesazh për të negociuar mbi çmimin.
3. Sapo të keni konfirmuar shitjen, korrieri do t’ju telefonojë për të programuar marrjen e pakos.
4. Pasi produkti të jetë dërguar tek blerësi, korrieri do të dërgojë paratë nga shitja tek ju sa më shpejtë të jetë e mundur.

Çfarë do të përfitoni nga ky shërbim?

Shërbimi i Transportit i MerrJep ka si qëllim të bëj procesin e shitjes dhe blerjes më të lehtë. Kjo jo vetëm ju ndihmon por dhe sjell një sërë përfitimesh për shitësin dhe blerësin.
Për blerësin
Ofrojmë blerje të shpejtë, të lehtë dhe të thjeshtë me dërgesë në derë të shtëpisë. 
Ju keni mundësinë të ofroni një çmim për produktin që dëshironi të blini.
Dërgesë e sigurt dhe e thjeshtë nga një kompani e besueshme transporti me të cilën MerrJep bashkëpunon.
Paguani pasi të keni produktin në shtëpi.
Dërgesë në derë të shtëpisë dhe mundësia për të kontrolluar porosinë.
Kurseni kohë me blerjen, produkti do të dorëzohet lehtësisht tek ju
Për shitësit 
Ofrojmë treg të palimituar dhe numër të palimituar klientësh kur shisni online.
Më shumë se 70 000 klientë potencial çdo ditë.
Një mundësi për organizim të lehtë të porosive për dërgesë nga Shërbimi i Transportit.
Rritje të ardhurash, më shumë shitje.
Ju po kurseni kohë dhe para. Në vend që të organizoni dërgesën, Kompania e Transporti do t'ju kontaktojë për të marr porosinë.
Paratë do t'ju dërgohen nga Kompania e Transportit.
 
Ky shërbim i ri nuk do të ofrohet vetëm për përdoruesit në Shqipëri por dhe në Kosovë në faqen e internetit www.merrjep.com dhe në Maqedoninë e Veriut në faqen e internetit www.pazar3.mk. Nëse jeni të interesuar për më shumë informacione mbi Shërbimin e Transportit të MerrJep.al, ju ftojmë të klikoni këtu.
Në fillim

Web-faqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e web-faqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione